administrace

Horská chata Svoboda

Obrázky

thumb_34_pict0062 kopie web hlavni.jpg


thumb_34_zadni pohled kopie web.jpg


thumb_34_celni pohled web.jpg


thumb_34_chaty.jpg


thumb_34_chata detail.jpg


thumb_34_pohled.jpgAdresa: Zlaté Hory - Rejvíz
Okres: Jeseník

Dražební vyhláška

Typ: Dražby
Druh nemovitosti: K podnikání
Stav: Upuštěno
Druh dražby: Dobrovolná dražba


Celý popis: Upozornění: Vzhledem k omezeným softwarovým možnostem České pošty, s.p., která znemožňuje zveřejnění dražební vyhlášky i v jiných formátech, kontaktujte laskavě dražebníka.

Rekreační chata Svoboda s příslušenstvím na ní navazujícím a přilehlými pozemky se nachází jako poslední stavba na konci zástavby obce vpravo při okresní silnici procházející obcí směrem od Jeseníku. Ze zmíněné silnice jsou chata a pozemky přímo přístupné s možností napojení na sítě ZTV v rozsahu voda a elektro. Odkanalizování splaškových vod je provedeno přes vyvážecí žumpu. Srážkové vody jsou svedeny volně na okolní terén. Plyn v místě není k dispozici.
Soubor chat je umístěn vlevo od zmíněné silnice proti chatě Svoboda cca 200 m od silnice poblíž vzrostlého lesa. Soubor chat sestává ze šesti chat ubytovacích a jedné chaty sloužící jako sociální zázemí k ostatním. Chaty jsou přístupny po nezpevněné a částečně zatravněné luční cestě. Všechny pozemky jsou rovinaté.
Chata Svoboda je přebudována na objekt hotelového typu. Je částečně podsklepená oddělenými dvěma sklepy, z nichž jeden je využit jako sklep na potraviny a hospodářské potřeby a druhý sklep je využit pro kotelnu, sklad paliva a ohřev teplé užitkové vody pro kuchyni a částečně pro pokoje. V přízemí se nachází kuchyně, výčep, jídelna, recepce s bytem provozního, sociální zázemí, sklady a ostatní technické zázemí a dále komunikační prostory včetně dvou schodišť. V patře se nacházejí obytné pokoje s převážné části jako apartmány s vlastním sociálním zázemím /sprchovým koutem a WC/ a v části pokoje pro spaní bez dalšího vybavení, pro které je v chodbě sociální zařízení společné. Dále zde je společenská hala a komunikační prostory. V tomto podlaží je i místnost s bojlery pro ohřev teplé užitkové vody pro pokoje. Celý objekt je vytápěn ústředním vytápěním na tuhá paliva z centrálního zdroje - kotle umístěného v suterénu. Objekt je krytý sedlovou střechou s plechovou krytinou. Stáří původní stavby je přibližně 200 roků s tím, že v roce 1975 byla provedena úplná rekonstrukce a částečná přístavba, a v roce 1995 byla provedena malá přístavba u kuchyně a rozsáhlá rekonstrukce pokojů v podkroví. Dále byly provedeny některé potřebné opravy a úpravy pro moderní využití hotelu. Z tohoto důvodu vychází cena objektu počítaná tak, jako by byl pořízen v roce 1975. Této skutečnosti odpovídá stavebně technický stav objektu. Venkovní úpravy provedené rovněž v roce 1995 a později, především venkovní podzemní sítě, zakrytí vstupu, adaptace garáže, skladu a kotelny a především provedení kryté terasy jihovýchodním směrem před objektem.
Ubytovací chatky zmíněné v lokalitě u lesa se jeví jako typové, protože všech šest je stejných. Jsou provedeny jako přízemní, členitějšího půdorysu, kryté sedlovou střechou s malým sklonem střešních rovin. Jsou celé na bázi dřevní hmoty s vnitřní úpravou hladkou a s vnější úpravou z loupaných půlených kulatin. Jsou bez vybavení a jejich stavebně technické provedení je běžné a jednoduché konstrukce.
Chatka sociálního zařízení, která slouží pro všechny okolní dřevěné chatky, je z převážné části zděná. Zdivo je z vnitřní části omítané a obložené. Uvnitř jsou WC a sprchy včetně ohřevu teplé vody. Z vnější části je zdivo obložené také z loupaných půlených kulatin. Z tohoto důvodu se chatka opticky a esteticky ztotožňuje s chatkami ostatními.


Přidat k oblíbeným
Verze pro tisk
Pošlete email s nabídkou přátelům

Tato nabídka byla prohlížena 5501 krát.